SEDAT DEMİR KİMDİR?

 

Adapazarı’nda doğan Sedat Demir; ilk öğrenimini köyündeki ilk okulunda Orta öğrenimini Arifiye Öğretmen Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesini Prof. Dr. Üstün Dökmen, Prof. Dr. Bekir Onur, Prof. Dr. İpek Gürkaynak ve Prof. Dr. Leyla Küçükahmet, Örgütsel Davranış alanında Prof. Dr. İbrahim Ethem Başaran gibi otoritelerden ders alarak mezun olmuştur. Milli Eğitime bağlı hemen her okul kademesinde rehber öğretmenlik yapan Sedat Demir, Rehberlik Araştırma Merkezlerinde görev yaptığı sırada Sakarya Üniversitesinde Eğitim Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesinin çeşitli Fakülte ve Yüksek okullarında Eğitim Psikolojisi, Ergen ve Yetişkinler Psikolojisi, Grup Dinamiği gibi alanlarda ders vermiştir.  Ayrıca bu alanlarda öğretmenlik için KPSS’ye öğrenci hazırlama kursları vermiştir. Sakarya Aile Mahkemelerinde üç yıla yakın bilirkişilik yapmıştır. Diyanet TV ve başka yerel televizyonlarda programlar yapmış olan Sedat DEMİR’in çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmıştır. Çeşitli workshop ve eğitim seminerleri alan Sedat Demir bu eğitimleri sonrası aile danışmanlığı, evlilik danışmanlığı, hipnoz, reiki, cinsel terapi alanlarında sertifikalara sahiptir.

Ülker Ak Gıda, SGK, Toyota Diş Hastahanesi başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara iş doyumu, verimli çalışma, iş etiği, örgüt içi iletişim seminerleri;

Milli Eğitime bağlı her kademe( ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise) devlet ve özel okullarında öğrenci ve velilere yönelik alan ve meslek seçimi  konularında, eğitim başarısını arttırma ve aile içi ilişkileri geliştirici eğitim seminerleri;

  Amatör kulüplerde spor ahlakı ve sporcu başarısına yönelik eğitim seminerleri;

Üniversitelerde öğrencilere yönelik kariyer planlama ve girişimcilik seminerleri vermiş olan Sedat DEMİR, bu ve benzer seminerler sonrasında bir çok plaket ve teşekkür belgesi almıştır.

BEN ve AİLEM danışmanlık merkezinde 1998 yılından bu yana, aile içi iletişim, evlilik danışmanlığı, kurumsal danışmanlık, okul başarısını azaltan sınav kaygısı, doğru çalışma teknikleri, motivasyon, dikkat eksikliği gibi problem durumlarını çözmede bireylere destek olmaya, bireysel sorunların çözümünde, yaşam doyumunu arttırıcı katkılar sağlamaya çalışan Sedat DEMİR,  çeşitli aile eğitim programları, hızlı okuma çalışmaları, çocuklarımıza doğru yaklaşım biçimleri ile ilgili eğitim kursları da düzenlemektedir.

BEN ve AİLEM danışmanlık merkezinde, kendini çeşitli workshop ve eğitimlerle geliştirerek; çocukların olumlu davranış kazanmalarına,  bireylerin kendilerini gerçekleştirmelerine, anne babaların çocuklarına doğru yaklaşımlar sergilemelerine, toplumun temeli olan aileyi oluşturan eşlerin  birbirini anlayarak dengeli, mutlu ve sağlıklı bir yaşam oluşturmalarına katkı yapmaya devam etmektedir.